Wiadomości
Wiadomości PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

1 czerwca 2016r.

Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie robocze nowo powołanego Komitetu organizacyjnego obchodów 100 lecia Lotnictwa Polskiego. Spotkanie odbyło się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej i zgromadziło przedstawicieli wielu firm, organizacji oraz instytucji działających w dziedzinie lotnictwa. Fundacja "Smyki na Start" oficjalnie przystąpiła do grona organizatorów obchodów jubileuszowego roku 100 lecia Lotnictwa Polskiego. O planowanych działaniach oraz imprezach będziemy informować na bieżąco.

 


 

10 marca 2016r.

W niedzielę, 13-03-2016r. zapraszamy w godz. 11:00 - 14:00 do hali „BGŻ Arena” w Pruszkowie ul. Andrzeja 1. Podczas Otwartych Mistrzostw Polski FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych organizujemy Warsztaty budowy modeli szybowca PW-5 "Smyk". Można będzie zbudować własny latający model piankowego szybowca który jest używany do startów w zawodach "Smyki na Start".

Plik z informacją do pobrania: Pruszków_2016_MPHMA.

SnS_2016_007_MZ_PRU_MPRC_Ogloszenie_20160313


 

24 luty 2016r.

Ferie za nami. Zapraszamy na zajęcia do "Modelarni Gocław", ul. Wał Miedzeszyński 646 lok. 50 (w lewym skrzydle budynku gdzie mieści się „Park trampolin”).

Zainteresowanych uczestnictwem (dzieci w wieku od 8 lat, młodzież i dorosłych) zapraszamy w poniedziałki i środy w godz. 17:30 - 20:00. W miarę zainteresowania i dostępności instruktorów będziemy zwiększać czas dostępu do modelarni. Na razie nie można liczyć na wiele (dopiero zaczynamy) ale atmosfera pracy już jest :).

Jeżeli ktoś może przekazać na rzecz modelarni podstawowe narzędzia oraz krzesła (najlepiej składane), to zwracamy się z apelem o pomoc w wyposażeniu pracowni. Z góry dziękujemy w imieniu najmłodszych.

 


 

6 grudnia 2015r.

Fundacja „Smyki na Start” we współpracy z Aeroklubem Warszawskim zaprasza na otwarcie "Modelarni Gocław"
Zapraszamy w sobotę 12 grudnia 2015r. o godzinie 12:00 do dawnych hangarów lotniska Gocław – Warszawa, ul. Wał Miedzeszyński 646 lok. 50 (w lewym skrzydle budynku gdzie mieści się „Park trampolin”).

Po wielu latach nieobecności aktywność modelarska wraca na Gocław. Jesteśmy w trakcie dostosowania pomieszczeń do regularnych zajęć dlatego zapraszamy również do współtworzenia tego wspaniałego miejsca.

W najbliższą sobotę zapraszamy szczególnie dzieci w wieku szkolnym. W tym dniu planujemy warsztaty budowy modeli szybowca PW-5 „Smyk” dla ok. 30 uczestników. Jeżeli warunki pozwolą to rozegramy Mini Olimpiadę Szybowcowa (konkurs lotów zbudowanych modeli).

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób które posiadają zdjęcia lub pamiątki dokumentujące aktywność modelarni w dawniejszych latach o udostępnienie tych materiałów. Chcemy utworzyć kącik pamięci i w swojej działalności sięgać do doświadczeń wielu pokoleń lotniczych pasjonatów.

Zarząd Fundacji „Smyki na Start” i wolontariusze.

Krótka relacja z Otwarcia.

 


 

29 października 2015r.

Wszystkich chętnych do organizacji zawodów w formule „Smyki na Start” w terminie zbliżonym do „mikołajek”  zapraszamy do wspólnej Mini-Olimpiady Szybowcowej (ostatni weekend listopada lub pierwszy weekend grudnia).

W tym roku po raz pierwszy uruchamiamy nową konkurencję w klasie „Experimental” przy pomocy której realizujemy nasze programowe postulaty: integracji, edukacji oraz inspiracji. Na początek klasa "Experimental" dotyczy dzieci w wieku "szkoły podstawowej".  Kolejne kategorie będziemy uruchamiać sukcesywnie w następnych latach.

Na prośbę zainteresowanych organizatorów w tym roku Mini-Olimpiada odbędzie się w terminach: ostatni weekend listopada oraz pierwszy weekend grudnia.

Wyniki uzyskane na poszczególnych imprezach zostaną podsumowane we wspólnej ogólnopolskiej tabeli rekordów 2015.

Chętnych do organizacji zawodów prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego w terminie do 12 listopada 2015 r. (organizatorów zawodów w dniu 05-12-2015r prosimy o przesłanie formularza najpóźniej do 16 grudnia 2015 r.)

 

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszenia na Mini-Olimpiadę.

Regulamin zawodów "Smyki na Start".

Regulamin kategorii "X-Plain".

 


 

30 września 2015r.

Podpisaliśmy z Aeroklubem Warszawskim umowę najmu pomieszczeń po dawnej modelarni w budynkach hangarów lotniska Gocław. Nasza pracownia i wspólne z AW przedsięwzięcie będzie nosić nazwę "Modelarnia Gocław". Wszystkich zainteresowanych przyszłością tego miejsca, edukacją techniczną najmłodszych zapraszamy do współpracy przy remoncie i adaptacji pomieszczeń, wkrótce więcej informacji.

 


 

25 kwietnia 2015r.

"Wolontariusze na Start" - w sobotę 25 kwietnia 2015 r. w Otwocku organizujemy V już Powiatowe Otwarte Zawody Modeli Szybowców "Smyki na Start" i zapraszamy wolontariuszy do współpracy.

Zostań wolontariuszem, przeżyj fantastyczną przygodę - wypełnij formularz zgłoszeniowy

 


 

Poprzedni artykuł < > Następny artykuł