2014


Kalendarz Imprez 2014 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

 

Promujemy formułę Otwartych Zawodów Modeli Szybowców (pomagamy również w organizacji imprez okolicznościowych np. w ramach pikników integracyjnych dla pracowników firm i ich rodzin).

Poniżej publikujemy kalendarz zawodów planowanych w 2014 roku na które każdy może przyjść i wziąć aktywny udział oraz historię wszystkich zrealizowanych imprez.

Więcej…
 
Kategorie startowe - 2014 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

 

W wyniku ciągłych poszukiwań najlepszej formuły zawodów wypracowaliśmy podejście w którym w trakcie zapisów na zawody rejestrujemy tylko rok urodzenia uczestnika (poza imieniem i nazwiskiem) - bez przypisywania kategorii startowej.

Po zakończeniu zapisów, jeszcze w trakcie zawodów, ustalamy kategorie startowe zgodnie z regułą "zbliżonej ilości uczestników w każdej grupie wiekowej".

Ilość grup wiekowych zależy od organizatora oraz liczby przygotowanych nagród głównych (zgodnie ze staraniem o "jak najwiekszą ilość wygrywających")

Do tak ustalonych grup wiekowych są przypisywani uczestnicy na podstawie roku urodzenia.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu, w roku 2014 w tabeli rekordów będziemy rejestrować wyniki w grupach wiekowych "co dwa lata", czyli do 6 roku życia, 7-8, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16 i powyżej 16 lat (open).

W ten sposób, pozostawiamy zupełną wolność organizatorom poszczególnych zawodów co do kategorii wiekowych a jednocześnie pozwala on na porównanie wyników rówieśników startujących na różnych zawodach.

 

Z doświadzeń kolejnych imprez wynika, że podział na grupy wiekowe jest bardzo zbliżony do zaproponowanego w roku 2013.

 

 

Poprzedni artykuł <   > Następny artykuł