1 Mini Olimpiada Szybowcowa PDF Drukuj
Wpisany przez Smyki na Start   
201311_1MOS_DSCF7083_lead
  27'go listopada 2013r. w Józefowie odbyła się 1 Mini Olimpiada Szybowcowa "Smyki na Start" w której wzięły udział drużyny dzieci z miejscowych przedszkoli. Organizatorem Mini Olimpiady było Przedszkole "Józefinka" z Józefowa we współpracy z Fundacją "Smyki na Start".
 

 

Zawody oficjalnie otworzyła p. Agnieszka Rogalska Jung z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie który był gospodarzem Olimpiady.

201311_1MOS_1_DSCF7074_s

Na początku imprezy dzieci obejrzały prezentację pt. "Dlaczego samolot lata?" przygotowaną przez panie z Przedszkola "Józefinka" z Józefowa. 

 201311_1MOS_2_DSCF7074_s

Następnie dzieci budowały swoje modele szybowca olimpijskiego PW-5 "Smyk". Z uwagi na wiek uczestników były to modele o rozpiętości 26cm składane metodą bezklejową.

 201311_1MOS_3_DSCF7074_s

Po warsztatach odbywały się loty konkursowe, czas mijał a entuzjazm wzrastał. Poszczególne drużyny ubrane w olimpijskie barwy walczyły o laur zwycięstwa w atmosferze wspólnej zabawy.

201311_1MOS_4_DSCF7074_s

W konkursie drużynowym zwyciężyły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Józefowie, drugie miejsce przypadło dzieciom z Przedszkola "Józefinka" a trzecie dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Józefowie.

201311_1MOS_5_DSCF7074_s

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy uczestnictwa i nagrody, zaś w charakterze medali dzieci zabrały ze sobą na pamiątkę karty startowe z osiągniętymi wynikami. Z pewnością warto zobaczyć taką imprezę by dokonać własnej oceny czy jest sens wzbudzać zainteresowanie szybownictwem w tak młodym wieku. Patrząc na zaangażowanie dzieci, naszym zdaniem warto, gdyż poza lotami konkursowymi dzieci spędzały czas na zabawach plastycznych przygotowanych przez Przedszkole "Józefinka" a poświęconych tematyce lotniczej.

W trakcie przygotowań do "1 Mini Olimpiady Szybowcowej", zrodził się w Przedszkolu "Józefinka" pomysł stworzenia maskotki "Mini Olimpiady". W naszej opinii to bardzo cenna inicjatywa więc postaramy się ją zrealizować i zaprosić do niej inne dzieci.

 

Publikacja w Linii Otwockiej

 

Poprzedni artykuł <   > Następny artykuł