Podsumowanie roku 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

Miło nam poinformować, że rok 2013 zakończyliśmy ilością ponad 900 zbudowanych i oblatanych piankowych modeli szybowca PW-5 "Smyk". Tym samym przekroczyliśmy ilość latających na świecie szybowców PW-5.

W ramach programu "Smyki na Start" odbyło się 17 imprez w szesnastu lokalizacjach (warsztatów i zawodów). Wiekszość o charakterze otwartym, organizowane przez kluby, szkoły lub organizacje pozarządowe. Na zawodach w Otwocku po raz pierwszy wprowadziliśmy klasyfikację rodzin. W grudniu zostały zorganizowane dwie imprezy w formule "Mini Olimpiady Szybowcowej" (prowadzona jest klasyfikacja drużyn – wymagane są co najmniej trzy, trzyosobowe drużyny). Poszukujemy nowych form organizacyjnych, np. czekamy na zawody parafialne - ciekawe kto na mapie Polski będzie pierwszy.

A tak wygląda geograficzny rozwój idei w ciągu ostatnich trzech lat.

 

SnS_Mapa_Polski_lokalizacje_zawodow_2013_s


W ramach klasyfikacji rodzin oraz integracji międzypokoleniowej czekamy ciągle na informację o starcie w klasie OPEN babci razem z wnuczkiem. Start dziadka z wnuczkiem mieści się tak bardzo w kanonie, że czekamy na coś bardziej oryginalnego – start babci razem z wnukami.
Nieustająco zapraszamy do zgłaszania Waszych pomysłów na ciekawe konkurencje lub formy wyróżniania i nagradzania uczestników zawodów.

z lotniczo-modelarskim pozdrowieniem,

Robert Naumiuk.

 

Poprzedni artykuł <   > Następny artykuł