2013


Podsumowanie roku 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

Miło nam poinformować, że rok 2013 zakończyliśmy ilością ponad 900 zbudowanych i oblatanych piankowych modeli szybowca PW-5 "Smyk". Tym samym przekroczyliśmy ilość latających na świecie szybowców PW-5.

Więcej…
 
Kalendarz Imprez 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

 

Promujemy formułę Otwartych Zawodów Modeli Szybowców (nie wykluczamy możliwości organizacji imprez okolicznościowych np. w ramach pikników integracyjnych dla pracowników firm i ich rodzin).

Poniżej publikujemy kalendarz zawodów planowanych w 2013 roku na które każdy może przyjść i wziąć aktywny udział oraz historię wszystkich zrealizowanych imprez.

Więcej…
 
Tabela rekordów 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

W 2013 roku odnotowaliśmy pierwsze wyniki uzyskane na zawodach z cyklu "Smyki na Start". Dla porównania zapraszamy do zapoznania się z rekordowymi wynikami z 2012 roku i życzymy udanych treningów (w klasie Open rzecz jasna :) oraz sukcesów na kolejnych zawodach.

Więcej…
 
1 Mini Olimpiada Szybowcowa PDF Drukuj
Wpisany przez Smyki na Start   
201311_1MOS_DSCF7083_lead
  27'go listopada 2013r. w Józefowie odbyła się 1 Mini Olimpiada Szybowcowa "Smyki na Start" w której wzięły udział drużyny dzieci z miejscowych przedszkoli. Organizatorem Mini Olimpiady było Przedszkole "Józefinka" z Józefowa we współpracy z Fundacją "Smyki na Start".
 

 

Więcej…
 
„Per aspera ad astra…” (Lisie Jamy, 28-10-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Tamara Głaz   

 

2013_PK_LJA_SP1_lead
   28 października 2013 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyły się I Otwarte Zawody Modeli Szybowców. Innowacyjne zawody łączące ze sobą elementy zabawy, edukacji i rywalizacji przeprowadzono w ramach 1. rocznicy nadania imienia prof. Franciszka Misztala Publicznemu Gimnazjum w Lisich Jamach.   

 

Więcej…
 
„Odlotowe Wakacje" Giżycko 2013 (04-08-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Mirosław Domysławski   
2013_WN_GIZ_MAS_lead  

Modelarskie spotkanie dzieci, młodzieży i dorosłych w niedzielę w dniu 4 sierpnia 2013 w Porcie Ekomarina w Giżycku podczas trwania Mazury Airshow 2013.

Zawody zostały rozpoczęte punktualnie o godz. 10:00.

Wydawanie zestawów do budowania modeli zorganizowano na tarasie od strony jeziora, tak aby oczekujący mogli podziwiać loty samolotów uczestniczących w pokazach Mazury AirShow 2013.

 

 

Więcej…
 
Szybowiec nie przez szybę (Otwock, 08-06-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Robert Naumiuk   
2013_MZ_OTW_PMDK_lead
    W sobotę 8. czerwca 2013 r. na zawodach z cyklu „Smyki na Start” zorganizowanych w Otwocku mogliśmy podziwiać „starszego brata” naszych modeli. Na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku towarzyszył nam prawdziwy szybowiec PW-5 „Smyk”.   

 I to nie jakiś egzemplarz z wielkiej rodziny latających „Smyków” tylko zwycięzca międzynarodowego konkursu na szybowiec klasy światowej.

Więcej…
 
Maluchy i Smyki w Prudniku (01-06-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Marek Wardęga   
2013_OP_PRU_SMLEP_lead   W sobotę 1 czerwca 2013 r. w ramach corocznego, w tym roku XXXIV Rajdu Maluchów w Stadninie Koni w Chocimiu koło Prudnika odbyły się Otwarte Zawody Modeli Szybowców "Smyki na Start".  

Zawody zostały zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Modelarsko-Lotniczego Euroregionu Pradziad z pomocą kilku zaprzyjaźnionych wolontariuszy oraz z wielkim wsparciem "Fundacji Smyki na Start".

Więcej…
 
„Wielka demolka” na „Wielkiej Majówce” (Pruszków, 18-05-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Robert Naumiuk   

 

 

 

2013_MZ_PRU_GIM4_lead
   W sobotę 18. maja 2013 r. w ramach „Wielkiej Majówki” organizowanej przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie odbyły się Otwarte Zawody Modeli Szybowców „Smyki na Start”.   

 

 

Więcej…
 
Start w nowe życie (Józefów 01-04-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Renata Kruk   

 

2013_MZ_JOZ_RAD1_Lead    

Tym razem zawody ”Smyki na Start” odbyły się podczas obozu wielkanocnego dla dzieci i młodzieży, w Józefowie koło Otwocka. Obóz ten obfitował w wiele atrakcji. Jednak niewątpliwie najwięcej emocji wzbudziły właśnie szybowce.

   

Kiedy każdy dostał już swój pakiet z modelem rozpoczęło się gorączkowe sklejanie szybowców. Wbrew pozorom dziewczęta radziły sobie równie dobrze jak chłopcy. Własnoręczne sklejenie modelu wszystkim przysporzyło wiele radości i satysfakcji.

Więcej…
 
"Smyki na Start" w Stalowej Woli (23-03-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Edward Paterek   
2013_PK_STW_ASW_lead      W dniu 23.03.2013 roku odbyły się w Stalowej Woli Zawody Modeli Szybowców „SMYKI NA START”. Halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji udostępnił dla „Smyków” Dyrektor MOSiR pan mgr Andrzej Chmielewski. Organizatorami zawodów były: Aeroklub Stalowowolski z prezesem Jarosławem Urbanem i dyrektorem Dariuszem Łukawskim oraz Stowarzyszenie Solidna Firma.  
Więcej…
 
„Smyki” trenują w tunelu… (28-02-2013) PDF Drukuj
Wpisany przez Robert Naumiuk   
201302_PW_DSCF4017_s       W ostatnim dniu lutego b.r. młodzież z modelarni Powiatowego MDK w Otwocku zapoznawała się z tajnikami badań prowadzonych przy użyciu tuneli aerodynamicznych.   

W trakcie wyjazdu zorganizowanego wspólnie przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Fundację „Smyki na Start” poznawaliśmy jak są skonstruowane i do czego są wykorzystywane tunele aerodynamiczne.

Więcej…
 
Kategorie startowe - 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

 

Na podstawie dotychczasowych zawodów modeli proponujemy podział wiekowy uczestników tak jak na poniższym schemacie.

Więcej…
 
Regulamin Zawodów - 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Admin   

 

Po zebraniu pierwszych doświadczeń oraz wniosków zgłoszonych po zrealizowanych imprezach publikujemy propozycję regulaminu zawodów na rok 2013. Zmodyfikowana od lipca 2013 wersja regulaminu została wzbogacona o możliwość startu w klasie Open zarówno modelami 60cm i 50 cm rozpiętości. Natomiast w trakcie imprez plenerowych dopuszczamy, wręcz sugerujemy pomiar metodą pucharową (start kilku, kilkunastu osób jednocześnie w jenej turze lotów i punktacja w zależnosci od zajętego miejsca w danej kolejce lotów) - mała waga modeli nie pozwala na sprawiedliwe wyłonienie zwycięzców w warunkach zmiennych podmuchów wiatru.

 

Więcej…